ŞİŞLİ’NİN GELECEK İÇİN BİR PLANI VAR

Kıymetli Cumhuriyetimizin 100. Yılını coşkuyla kutladık. Köklerini Anadolu’nun kadim birikiminden alan Cumhuriyetimiz, ikinci yüzyılına büyük ihtiyaçlar ve zorlu koşullarda hazırlanıyor. Bu hazırlıkta rehberimiz, Mustafa Kemal Atatürk ve onun bilimle, teknikle ve insan sevgisiyle biçimlenmiş olan düşünceleri olacak. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük değerlerden birisi, toplum yararına planlama aklının devlet yönetiminin tümünde etkin biçimde kullanılmasıydı. Planlamaya dayalı devlet yönetimini geleneğini sahiplenerek, onu çağdaş yönetim yaklaşımıyla bütünleştiriyoruz. Planlı bir kent, planlı bir yaşam önceliğimiz. Bu sayede içinde bulunduğumuz küresel, bölgesel ve ulusal kriz koşullarında geleceğe güvenle bakan bir Şişli’nin başarı öyküsünü yazacağız. Şişlimizin gelecek koşusunda planlamanın gücünü, halktan yana uzmanlığın etkisini ve bizzat Şişli’nin güçlü potansiyellerini etkin biçimde kullanacağız.

Çünkü biliyoruz ki;

Şişli merkezdir.
Şişli liderdir.
Şişli öncüdür.
Şişli’nin kimliği güçlüdür.

Şişli’den güç alacağız. Onu hak ettiği geleceğe birlikte taşıyacağız. Bunu yaparken Şişlililerin öncelikleri bizim önceliğimiz olacak.
Şişli yaşam kalitesiyle gelişen, kimliğini koruyarak dönüşen ve içinde yaşayan insanlarıyla ortak bir plana ve gelecek duygusuna sahip bir kent olacak.

Şişli’ye yüksek değerli bir arsa olarak görenlerin karşısına Şişli’de yaşayan insanların iradesini koyacağız. Şişli’nin haklarını, Şişli’nin kimliğini, Şişli’nin ortak yaşam alanlarını ve Şişlimizin kamusal ortak değerlerini koruyacağız. Şişli’yi sevgimizle, bilgimizle, güçlü projelerimizle savunacağız.

Şişli’ye nefes aldıracak ve onu rahatlatacak çözümlerimizle, Şişlimizin ihtiyacı olan büyük ölçekli projelerimizle, Şişli’de yaşayan her bireyin sesine kulak veren yaklaşımımızla çok çalışmaya hazırız.

Şişli’nin gelecek için bir planı var…
Şişli’nin gelecek için bir umudu var…
Şişli’nin gelecek için potansiyelleri var…